All-District and All-Region honors announced!

1st Team All-District Honors:
Girls 200 Medley Relay (Juliette Pages, Sloan Carevic, Natalie Womack, Emma Ream)*
Girls 200 Freestyle Relay (Genevieve Pages, Sarah Wallaert, Sydney Myers, Monica Malik)
Girls 400 Freestyle Relay (Natalie Womack, Juliette Pages, Sloan Carevic, Emma Ream)*
Sydney Myers (200 Free*, 100 Free)
Sloan Carevic (200 IM*, 100 Breast*)
Genevieve Pages (200 IM, 100 Breast)
Emma Ream (50 Free*, 100 Fly)
Ashlynn Sullivan (1m Diving)
Natalie Womack (100 Fly, 100 Back*)
Juliette Pages (100 Back)
Zoe Dickerson (100 Breast)
Boys 200 Medley Relay (Lucas Scroggins, Samuel Ma, Brady Duke, Efe Sahin)
Boys 200 Freestyle Relay (Sam Veitch, Jakob Feldman, Grant Stout, James Vaughn)
Boys 400 Freestyle Relay (Jakob Feldman, Sam Veitch, Grant Stout, James Vaughn)
James Vaughn (200 IM*, 100 Fly)
Efe Sahin (50 Free)
Grant Stout (100 Free)
Jakob Feldman (500 Free)
Lucas Scroggins (100 Back)
All-Region Honors
Girls 200 Medley Relay (Juliette Pages, Sloan Carevic, Natalie Womack, Emma Ream)
Girls 200 Freestyle Relay (Genevieve Pages, Juliette Pages, Sydney Myers, Sarah Wallaert)
Girls 400 Freestyle Relay (Natalie Womack, Juliette Pages, Sloan Carevic, Emma Ream)
Emma Ream (50 Freestyle, 100 Fly)
Natalie Womack (100 Fly, 100 Back)
James Vaughn (200 IM, 100 Fly)

Regional meet a success and Drew Carson & Rachel Vaughn heading to state!

Congrats to our Regional qualifiers for an outstanding Regional meet last weekend!

Girls 200 Medley relay-5th
Boys200 Medley Relay-13th
Girls 200 Free-Glynn Gallaway-8th, Angela Tang-12th
Boys 200 Free-Drew Carson
Girls 200 IM– Rachael Vaughn-9th, Mallory Immel, 14th
Girls 50 Free– Emma Ream-6th, Madison Campbell-9th, Peyton Sachse-14th
Boys 50 Free-Ben Omonira-4th (22.33 new school record) Brent Powell-16th
Boys diving-John Stallings-4th, Matthew Walters-11th
Girls 100 Butterfly-Mallory Immel-13th Boys
100 Butterfly– Drew Carson-2nd
Girls 100 Free-Emma Ream 8th, Madison Campbell 10th, Angela Tang 12th
Boys 100 Free– Ben Omonira-4th
Girls 500 Free– Glynn Gallaway-8th, Monica Malik-11th
Girls 200 free Relay-7th
Boys 200 free relay-5th
Girls 100 Back- Peyton Sachse-11th
Boys 100 Back– Cooper Marion-13th
Girls 100 Breaststroke– Rachael Vaughn-2nd, Zoe Dickerson-12th, Sloan Carevic-15th
Girls 400 free relay-2nd

STATE QUALIFIERS: Drew Carson – 100 free, 100 fly;  Rachel Vaughn – 100 breaststroke

CONGRATS TO ALL OF OUR SWIMMERS AND DIVERS AND STATE QUALIFIERS!!!!!